Hi

Hejka! Jestem Ivan,
jezuita i informatyk

Każdy blog ma kogoś za sobą. Zwykle składa się z jednego autora, który chce podzielić się swoimi przemyśleniami ze światem. Cóż, to jest dokładnie to, co chcę zrobić. Mam na imię Ivan i jestem autorem tego bloga.

Pisanie tego bloga jest dla mnie przede wszystkim po to, aby ćwiczyć język polski, a następnie dzielić się z Wami swoją mądrością, drodzy czytelnicy. Ostatnio widzę, że mam niezłą ilość wizyt, za które serdecznie dziękuję!

Pochodzę z Chorwacji, z małej miejscowości Županja. Županja znajduje się w wschodniej Chorwacji na granicy z Bośnią i Hercegowiną oraz Serbią. Niedawno skończyłem 25 lat. Mieszkam w Krakowie, a wkrótce przeniosę się do Warszawy, aby studiować teologię. Także jestem jezuitą w formacji, obecnie na siódmym roku, a kilka miesięcy temu ukończyłem filozofię i religiologię w Zagrzebiu. Bardzo mnie interesuje psychologia religii, a moje podejście do pisania i myślenia wywodzi się z filozofii scholastycznej, w której poznanie wywodzi się z doświadczenia. Często zajmuję się tematem natury ludzkiej.

Jestem w Polsce, ponieważ przysłał mnie tu mój Prowincjał, bo to jest nasz charyzmat jezuicki. Idźcie tam, gdzie jesteście najbardziej potrzebni, ale nadal jestem w formacji, więc Prowincjał wysłał mnie tam, gdzie otrzymam wszystko, co najlepsze dla mnie w mojej formacji osobistej.

Kocham Polskę i już biegle mówię po polsku. Ludzie starają się mnie zrozumieć i dzielić się ze mną tą radością.

Moje osobiste hobby to spacery, jazda na rowerze, komputery, serwery, internet i duchowość związana z psychologią. Kościół katolicki jest obecnie atakowany w Polsce, ale z tego widać, że część wiary katolickiej stworzyła ideologię, a tam, gdzie nie ma Boga, nie ma też wiary. Musimy codziennie inwestować w naszą wiarę, tak jak inwestujemy w nasze ciało i wiedzę.

Zapraszam Was wszystkich, abyśmy razem spojrzeli na Boga, ale takim, jakim On naprawdę jest. Mam nadzieję, że moje przemyślenia z tego bloga Wam w tym pomogą.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego!

W Chrystusie!+
Ivan SJ