Postrzegaj jako swój obowiązek bycie otwartą księgą

16 grudnia 2020 | 0 komentarzy

Jednym z najwspanialszych sposobów głoszenia przemieniającej mocy Ewangelii są dzieła dokonane przez naszego Pana. W tym fragmencie Ewangelii (Łk 7, 18b-23) Jezus wskazuje na dzieła, których dokonał, aby odpowiedzieć na pytanie o Swoją tożsamość. Uczniowie Jana Chrzciciela przyszli zapytać Go, czy jest nadchodzącym Mesjaszem. Jezus odpowiada, wskazując na fakt, że życie się zmieniło. Ślepi, chromi, trędowaci, głusi i zmarli wszyscy otrzymali cuda łaski Bożej. I te cuda były widoczne dla wszystkich.

Chociaż fizyczne cuda Jezusa wzbudzałyby podziw pod każdym względem, nie powinniśmy postrzegać tych cudów jako działań, które zostały dokonane dawno temu i już się nie zdarzają. Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele sposobów, na jakie te same przekształcające działania mają miejsce dzisiaj.

Jak to się dzieje? Zacznij od własnego życia. Jak zostałeś zmieniony przez przemieniającą moc Chrystusa? W jaki sposób otworzył Ci oczy i uszy, aby Go widzieć i słyszeć? W jaki sposób zniósł Twoje ciężary i duchowe bolączki? W jaki sposób przeprowadził Cię ze śmierci rozpaczy do nowego życia w nadziei? Czy On to zrobił w Twoim życiu?

Wszyscy potrzebujemy zbawczej mocy Boga w naszym życiu. A kiedy Bóg działa na nas, zmienia nas, uzdrawia i przemienia, należy to najpierw postrzegać jako akt od naszego Pana skierowany do nas. Ale po drugie, musimy także postrzegać każde działanie Chrystusa w naszym życiu jako coś, czym Bóg chce się dzielić z innymi. Przemiana naszego życia musi stać się nieustannym świadectwem mocy Bożej i mocy Ewangelii. Inni muszą zobaczyć, jak Bóg nas zmienił, i musimy pokornie być otwartą księgą Bożej mocy.

Zastanów się dzisiaj nad tą sceną Ewangelii (Łk 7, 18b-23). Wyobraź sobie, że Ci uczniowie Jana to w rzeczywistości wielu ludzi, których spotykasz każdego dnia. Zobacz, jak przychodzą do Ciebie, pragnąc wiedzieć, czy Bóg, którego kochasz i któremu służysz, jest Bogiem, za którym powinni podążać. Jak odpowiesz? Jak możesz dawać świadectwo Chrystusowi Jezusowi? Postrzegaj jako swój obowiązek bycie otwartą księgą, w której Bóg przekazuje przez Ciebie przemieniającą moc Ewangelii.

W Chrystusie!+
Ivan


Photo by Pixabay from Pexels
Wytrzymałem. Zostałem złamany. Znałem trudności, zatraciłem się. Ale oto stoję, wciąż idąc do przodu, z każdym dniem coraz silniejszym. Nigdy nie zapomnę Chrystusa, który mnie wzmocnił i który mnie wyzdrowił.

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego bloga. Z Bogiem+

Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *