Krótka refleksja: Duch Święty

20 lipca 2020 | 0 komentarzy

Duch Święty. Jak rozmawiać o Duchu Świętym? Hmm ok, powiedzmy to w ten sposób: nie mówi się „o” Nim, ale mówi się „w” Nim. Jest to środowisko duchowe, w którym żyjemy, kąt, pod którym patrzymy i znamy świat, atmosfera, w której możemy wzrastać jako dzieci Boże – „łaskawe oko, które patrzy we mnie”.

Duch Święty. On jest „duchem wolności”. Uwalnia człowieka od wszystkiego, co zniewala, czyni go „człowiekiem wewnętrznym”, nowym człowiekiem i sprawia, że ​​rośnie w nim, co czyni go wyjątkowym.

Duch Święty jest pośrednikiem Boga i ludzi. Ale jak to pogodzić ze słowem „jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek – Chrystus Jezus”? (1 Tymoteusza 2,5). Ich mediacja jest inna. Jezus jest pośrednikiem Boga i ludzi, tak jak most jest pośrednikiem (łącznikiem) dwóch brzegów. Duch Święty nie jest „między” Bogiem a ludźmi, ale obejmuje wszystko. W Nim jest wszystko i On jest we wszystkim.

W Chrystusie!+
Ivan SJ

Wytrzymałem. Zostałem złamany. Znałem trudności, zatraciłem się. Ale oto stoję, wciąż idąc do przodu, z każdym dniem coraz silniejszym. Nigdy nie zapomnę Chrystusa, który mnie wzmocnił i który mnie wyzdrowił.

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego bloga. Z Bogiem+

Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *