Dlaczego jesteś smutny?

19 lutego 2021 | 0 komentarzy

Wszyscy ludzie cierpią. Nikt nie jest odporny na pragnienie i głód, bóle głowy i zębów, nikt nie jest odporny na krytykę, ataki i nieporozumienia. Każdy ma swoje choroby, swoje wady, każdy idzie własną drogą na śmierć.

Człowiek jest w swej istocie cierpiącym. Dlatego jedyną właściwą postawą wobec człowieka jest bycie jego towarzyszem. Nigdy nie oceniaj człowieka, ponieważ nie wiesz, dlaczego taki jest.

Nigdy nie zostawiaj leżącego człowieka, niż podnieś go. Bo to oznacza uzdrowienie własnego serca. Nigdy nie krzywdź jeszcze bardziej rannego człowieka, lecz opatrz go bandażem, ulecz go iw ten sposób przynieś sobie spokój.

Nie zabijanie przestępcy, ale zrozumienie go, traktowanie go i ratowanie, to tworzenie nowego społeczeństwa. Nie należy upominać dzieci krzycząc na nie, ale kochać je, okazywać im cierpliwość, modlić się za nie i oczekiwać, że pojawi się w nich dobro, które jest zasiane w każdym człowieku.

Wszyscy jesteśmy bezbronni i wszyscy oczekujemy kogoś, kto nas zaakceptuje, zrozumie, zawinie nasze rany i przyjmie nas pod swój dach. Wszyscy oczekujemy, że ktoś się do nas uśmiechnie i powie, że jesteśmy uroczy. Spodziewamy się, że ktoś z radością zawiezie nas samochodem, że ktoś poda nam lody przechodząc obok cukierni i mówi: „Lubię Cię i dlatego to zrobiłem”.

W Chrystusie!+
Ivan


Wytrzymałem. Zostałem złamany. Znałem trudności, zatraciłem się. Ale oto stoję, wciąż idąc do przodu, z każdym dniem coraz silniejszym. Nigdy nie zapomnę Chrystusa, który mnie wzmocnił i który mnie wyzdrowił.

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego bloga. Z Bogiem+

Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *