Jesień w Wawie

21 października 2021 | 4 Komentarze

Nadal jest ciepło i ładnie, wiatr wieje i zdmuchuje liście z drzew i dzięki Bogu nie muszę ich sprzątać 😅 Myślałem, że Warszawa to dość głośna okolica, ale wciąż są takie ładne i ciche parki, na których mogę się wycofać trochę w samotności, trochę dalej od książek i nauki, uspokować się i pomodlić.

Czytam dzisiejszy fragment z Ewangelii (Łk 12, 49-53), gdzie Jezus mówi, że nie przyszedł, aby przynieść pokój temu światu, ale aby rzucić na ziemię podział lub ogień – przypomina mnie to o gorliwości życia. Tyle się wokół mnie dzieje, że zapominam o tym, za czym tak naprawdę tęsknię. Chrześcijaninowi nie wolno się zniechęcać, ale gorliwie podążać za swoim sercem i za Chrystusem. Tymi słowami zrozumiem, że Jezus chce rozpalić we mnie taki ogień, abym Go naśladował, słuchał i śmiało chodził do przodu.

W Chrystusie!+
Ivan


Zdjęcie własne

Wytrzymałem. Zostałem złamany. Znałem trudności, zatraciłem się. Ale oto stoję, wciąż idąc do przodu, z każdym dniem coraz silniejszym. Nigdy nie zapomnę Chrystusa, który mnie wzmocnił i który mnie wyzdrowił.

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego bloga. Z Bogiem+

Komentarzy

4 komentarze

 1. no_name

  Ja dziś uprzątałem – grabiłem opadłe liście :-). To bardzo pożyteczna praca. Wtedy naocznie uświadamiam sobie, że dni człowieka są jak trawa (jak te opadłe liście); kwitnie jak kwiat na polu. ledwie muśnie go wiatr, a już go nie ma, i miejsce, gdzie był, już go nie poznaje (Ps103).
  Chrystus chce byśmy doświadczyli ponownego narodzenia, w Nim. Jednak w określonym czasie nie jest to dla każdego. Jezus na kartach Ewangelii zawsze przynosił pokój, a w dzisiejszych czytaniach mówi:” Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.” Czy to sprzeczność? Tylko pozorna. Ten pokój Chrystus chce wlać w ludzkie serca, nie w zewnętrze.

  Mógłbyś napisać dlaczego usunąłeś poprzedni temat (jeśli to nie tajemnica)?
  Pozdrawiam. Piotr

  Odpowiedz
  • Ivan Marinković SJ

   Hejka! Chyba nie rozumiem sens tego komentarza, ale miło, że piszesz. Dzięki i z Bogiem! 🙂

   Odpowiedz
 2. Ppp

  Zniechęcenie jest w pewnych okolicznościach normalnym zjawiskiem.
  W dodatku jest to uczucie, które po prostu przychodzi.
  Nie można zatem twierdzić, że komuś „nie wolno” tego uczucia odczuwać.
  Owszem, ważne jest, co się z tym uczuciem później zrobi, ale to już inny temat.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Ivan Marinković SJ

   W którym normalnym zjawiskiem jest wolno Chrześcijaninom zniechęcenie?
   Z Bogiem+

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *