PRZYJACIEL

15 lipca 2020 | 1 komentarz

Przyjaźń jest motorem radości życia. Przyjaciel to lekarstwo. Przyjaciel jest najlepszym terapeutą, kiedy jesteś samotny i chory. Przyjaciel NIE jest doradcą, jest obok mnie i ze mną. Mogę mu wszystko powiedzieć bez precyzyjnego ważenia. Mogę pokazać przed nim swoją słabość. Pozwolono mi odłożyć broń i pokazać rany. Mimo to nie zawsze musi znajdować się obok mnie w sensie fizycznym, wystarczy mi wiedzieć, że jest jego przyjaźń. Kiedy naprawdę go potrzebuję, jest tam, aby mnie usłyszeć i zrobi wszystko, aby mi pomóc.

„Wierny bowiem przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł. Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty ani równej wagi za wielką jego wartość.“ Syr 6,14-15

„Towarzysz z przyjacielem trudzi się, by mieć pokarm, a w razie wojny chwyci za tarczę. Nie zapomnij w duszy swej o przyjacielu i nie trać pamięci o nim wśród bogactw!“ Syr 37,5-6

Stać się przyjacielem oznacza stać się człowiekiem. Oznacza „wolność”. To, co robi, czyni z miłości, z wolnej woli. Prawdziwa przyjaźń wyraża się zatem przez istnienie wewnętrznej wolności.

W Chrystusie!+
Ivan SJ

Wytrzymałem. Zostałem złamany. Znałem trudności, zatraciłem się. Ale oto stoję, wciąż idąc do przodu, z każdym dniem coraz silniejszym. Nigdy nie zapomnę Chrystusa, który mnie wzmocnił i który mnie wyzdrowił.

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego bloga. Z Bogiem+

Komentarzy

1 komentarz

  1. Łucja T

    Wow, tak! ? to taka ogromna łaska wiedzieć, że jest się czyimś przyjacielem i że ktoś jest przyjacielem dla mnie?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *